Facebook stránky galerie CS DE

 


Jako přípravné skici či východiska k tvorbě používám text a reprodukční techniky – fotografii, xerox, razítka apod. Způsob, jakým zacházím s textem, je založen na posouvání významu. Více či méně nápadná ironie je pro mne prostorem a zároveň možná i mantinelem k výtvarné práci s texty. Její součástí je přenos textu v různých médiích (kresba, malba, fotografie, instalace).

Věnuji se tématům paměti a komunikace.

V poslední době jsem zpracovávala nalezený konvolut kartiček se společenským sdělením. Jednalo se o kartičky, které se dříve dávaly ženám do květin. Zároveň se jedná o jakési prefabrikované formy vztahování se k ženám. Vedle tradičních vzkazů obsahují i poměrně překvapivé až bizarní texty, jako například „Tak skončíš“. Navzdory původnímu účelu některé z nich směřují kamsi za rozkvetlý dar. Občasná nemístnost sdělení mě vedla k tomu tyto texty apropriovat. Uchopila jsem prefabrikovaná sdělení a interpretovala je přenesením do jiného kontextu.


Galerie Kabinet T. © 2008 - 2018 |  CZ | DE

Státní fond kultury ČR Ministerstvo kultury ČR Statutární město Zlín Česko-německý fond budoucnosti CREAM Real Estate IS REKLAMA TRINITAS ArtMap